Bize Ulaşın: +90 272 221 20 40
logo
Bilgi Talebi
  • Türkiye'nin En Büyük

   Yumurta Üretim Kapasitesi
  • Güç Birliği

   2006'dan bu yana...
  • İhracat Rekortmeni

   Kuruluşundan Günümüze...

Şirket Profili

Afyon Yumurta ithalat ihracat ve Ticaret A.Ş. 2006 yılında yumurta üreticilerinin bir araya gelerek, güç birliği yaparak kurduğu, Türkiye'nin en büyük yumurta üretim ve ihracat şirketidir. Şirket ortağımızın tamamı yumurta üreticisidir.

Şirketimiz, ortaklar dışında piyasadan yumurta almayıp sadece şirket ortaklarının çiftliklerinde üretilen yumurtayı alarak paketleyen, sadece ortaklarını tedarikçi kabul ederek, her geçen gün kapasite ve kalitesini çiftliklerden fabrikaya kadar doğru orantılı olarak artırmaktadır.

Şirketimiz paketleme tesisi 7.500 m2'si kapalı alan olmak üzere toplam 15.000 m2 arazi üzerinde faaliyetini sürdürmektedir.

Afyon Yumurta ithalat ihracat ve Ticaret A.Ş. Türkiye Geneli 83Bin ihracatçı içerisinde 543. sırada, Ege İhracatçılar Birliği Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller ihracatçıları grubunun en fazla ihracat yapanlar sıralamasında 7. sırada, Afyonkarahisar ilinde en fazla  ihracat yapan şirketler sıralamasında 1. sırada yer almıştır.

Ayrıca 3 milyon dolarlık bir ön yatırımla kendi ihtiyacı olan yumurta viyolünü üretmek için organize sanayi bölgesindeki tesislerinde yumurta viyol fabrikası kurmuş ve üretime başlamıştır.

Afyon Yumurta A.Ş. ihracat ve ulusal market zincirlerinde aranan ve tercih edilen marka olmayı kendine hedef edinmiştir. Bu doğrultuda ülkemizin en önemli perakende sektörünün öncü kuruluşu ile işbirliğimiz karşılıklı güven ve büyüme hedefine göre artarak devam etmektedir.